Посвідка на тимчасове проживання

Посвідка на тимчасове проживання дозволяє іноземцю законно перебувати на території України та користуватися правами нарівні з її громадянами. Єдиний мінус цього дозволу в тому, що він не дає Вам права на офіційне працевлаштування, для цього все одно потрібно оформляти відповідний дозвіл.

Щорічно до Львова приїжджають іноземці, щоб облаштувати своє життя, знайти престижну роботу, але після перетину кордону іммігранту дається тільки дев’яносто днів на те, щоб покинути цю країну або ж оформити перебування. Найчастіше для цієї мети вибирають тимчасову посвідку на проживання. Але чому саме тимчасову?

Временный вид на жительство в Украине

Отримайте безкоштовну консультацію

Ми готові відповісти на всі ваші запитання щодо необхідних документів та процесу оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.

або зателефонуйте нам:

+38-099-208-44-01

Які права дає посвідка на тимчасове проживання​ в Україні?

Досить багато приїжджих іноземців вибирають подібний статус, оскільки його не так складно отримати і він гарантує багато можливостей. Які важливі переваги посвідки на тимчасове проживання?

 • Можливість перетинати кордон в будь-який зручний час.
 • Вільне переміщення по Україні.
 • Немає проблем з документами при працевлаштуванні.
 • Ви користуєтеся конституційними правами нарівні з українцями, але з певними винятками.

Важливо враховувати, що даний статус діє протягом одного року. По завершенню цього терміну, його необхідно продовжувати на той самий термін. В цьому випадку, кількість документів менша і така процедура займає менше часу.

Thumbs-Up (1)

Як отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні (Львів)?

Відповідно до законодавства, а саме, закону України «Про правовий статус  іноземців та осіб без громадянства», на отримання посвідки на тимчасове проживання можна претендувати за наявності таких підстав:

 1. працевлаштування в Україні;
 2. возз’єднання із сім’єю, якщо одним із подружжя є громадянином України
 3. здійснення реалізації проекту міжнародної технічної допомоги;
 4. діяльність в релігійній організації;
 5. діяльність в філіалах або представництвах іноземних організацій, компаній чи банків;
 6. наукова, освітня, культурна чи волонтерська діяльність в Україні;
 7. кореспондентська діяльність чи представництво іноземного ЗМІ;
 8. навчання в Україні.

Документи для оформлення посвідки на тимчасове проживання

Заява про видачу посвідки на проживання

Ідентифікаційний код (за умови якщо він є)

Чотири фотографії

Поліс медичного страхування

Паспорт і його нотаріально завірений переклад

Квитанції про сплату державного мита та послуг міграційної служби

Додаткові документи в залежності від підстав

– Письмове зобов’язання роботодавця повідомити міграційну службу про розірвання трудового договору з іноземцем;

– Копію дозволу на працевлаштування (з нотаріальним засвідченням);

– Гарантійний лист;

– Якщо законодавством не передбачено отримання дозволу на працевлаштування, то потрібно подати копію трудового договору або посвідчення закордонного українця (при наявності).

– Клопотання того із подружжя, хто є громадянином України;

– Копія документа, що підтверджує реєстрацію шлюбу з громадянином України, з нотаріальним завіренням.

– Оригінал клопотання від реципієнта міжнародної допомоги;

– Копія документів для підтвердження реалізації міжнародної технічної допомоги.

– Клопотання такої релігійної організації;

– Копія установчих документів, що підтверджують реєстрацію релігійної організації.

– Клопотання від вищевказаних установ;

– Копія документа який підтверджує державну реєстрацію таких організацій, компаній чи банків (нотаріально завірена).

– Оригінал клопотання державної установи, що є відповідальною за здійснення освітніх, культурних, наукових чи волонтерських програм;

– Якщо ж така організація є недержавною або не підпорядковується державним установам, тоді потрібно подати нотаріально завірену копію документів, які підтверджують реєстрацію такої організації.

– Звернення іноземного ЗМІ (оригінал);

– Подання Державного комітету телебачення та радіомовлення України (оригінал).

– Клопотання ВНЗ де передбачено зобов’язання повідомити міграційну службу про відрахування іноземця;

– Підтвердження факту навчання в Україні (наприклад, наказ про зарахування).

Процедура отримання посвідки на тимчасове проживання у Львові є досить складна. Заявникам-іноземцям, та й навіть в супроводі громадян України, з першого разу оформити посвідку на проживання буде доволі затратним по часу та по фінансовим ресурсам. Ми можемо гарантувати отримання посвідки з першого разу та без відмов. Наша компанія має великий досвід в сфері міграційного права. У будь-якому випадку, якщо у іноземця виникнуть певні питання або знадобиться консультація, то на нашому сайті можна знайти всю корисну інформацію щодо оформлення посвідки на тимчасове проживання, а також є можливість замовити послуги професіонала для складання необхідного пакету документів.

Временный вид на жительство Львов

Section overline

Термін дії посвідки на тимчасове проживання у Львові

За загальним правилом, визначеним законодавством, строк протягом якого посвідка на тимчасове проживання є чинною, становить 1 рік. Але,  є певні винятки, наприклад, строк дійсності посвідки дорівнює строку дійсності дозволу на працевлаштування, або терміну навчання у навчальному закладі.

Після закінчення строку дії тимчасової посвідки на проживання, її можна продовжити звернувшись із заявою та зібраним пакетом документів до міграційної служби не пізніше ніж  за 15 робочих днів до закінчення строку дії посвідки.

Варто не забувати, що після отримання посвідки на тимчасове проживання, обов’язково потрібно зареєструватися за місцем проживання протягом 30 календарних днів.

FAQ

Поширені запитання:

Основна перевага, через яку іноземці прагнуть отримати тимчасову посвідку на проживання, полягає в можливості безперешкодно перетинати кордон України весь період дії цього документу. Більше не потрібно знаходитися в складній юридичній ситуації і залежати від прикордонної або міграційної служби.

Посвідка на тимчасове проживання без сумніву відкриє для вас масу можливостей. Тепер можна проживати на території України більше 90 днів і користуватися всіма соціальними, медичними та адміністративними послугами як і звичайний громадянин.

Головні вимоги, які необхідно виконати для отримання посвідки на проживання, полягає в тому, щоб вчасно подати необхідні документи. Якщо зробити це пізно, то Вашу заявку не приймуть до розгляду і доведеться покинути межі країни. Обов’язково необхідно писати заяву правильно, без граматичних помилок, вказуючи достовірну інформацію.

Важливо не забувати, що тимчасову посвідку на проживання необхідно продовжувати щорічно, за винятком навчання (посвідка дійсна протягом терміну навчання). Після двох років з’явиться можливість оформити постійну посвідку на проживання. Цей вид дозволить не витрачати щорічно фінанси на оформлення страховки і сплати консульського збору.

Контактна інформація

Хочете дізнатися більше про отримання посвідки на тимчасове проживання? Зв'яжіться з нами: