Отримання громадянства України


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

отримання громадянства україни

Громадянство України – це юридично визначений стійкий правовий зв’язок між державою Україною та певною особою, що проявляється у взаємообумовлених правах та обов’язках та визначає належність такої людини до певної території .

Як отримати громадянство України?

В законі України «Про громадянство» передбачаються підстави для отримання українського паспорта. Їх є десять, однак даний перелік не є вичерпним, такими умовами є:

 1. народження в Україні;
 2. територіальне походження з України;
 3. прийняття до громадянства за наявності певних умов;
 4. якщо особу поновили у громадянстві;
 5. в результаті усиновлення;
 6. якщо встановлено опіку чи піклування над дитиною;
 7. опіка над недієздатною людиною;
 8. якщо хтось із батьків є громадянином;
 9. якщо встановлено батьківство чи материнство;
 10. інші випадки що передбачені міжнародними договорам.

Існує ряд умов, які допомагають швидко стати повноправним громадянином. Це стосується територіального походження, або випадку, коли один із близьких родичів уже у громадянстві України, народження на території України або усиновлення. Також до громадянства можуть прийняти або поновити його. Але для людей без подібних «привілегій» які визначаються походженням чи народженням в Україні необхідно виконати певні умови для прийняття до громадянства:

 • визнання і дотримання Конституції, як основного закону;
 • підтвердження відсутності іншого громадянства;
 • безперервне проживання більше 5 років або шлюб з громадянином більше 2 років;
 • наявність дозволу на імміграцію;
 • володіння українською мовою на рівні спілкування;
 • фінансова забезпеченість.

Дуже важливо, щоб іноземець проживав на території України виключно на законних підставах (наявність посвідки і т.д.). Оскільки, інакше неможливо буде стати повноправним українським громадянином.

Після того, як людина подала в міграційну службу пакет документів і сплатила державне мито, вона повинна чекати рішення комісії, така процедура може тривати до 1 року з моменту звернення із заявою та документами. Після того, як минув термін розгляду заявки, іноземець отримує офіційне повідомлення – схвалення або відмову.

Документи для отримання громадянства України

Після проживання на території країни понад п’ять років з’являється можливість на отримання громадянства України. Тоді можна зібрати пакет документів, в якому повинні бути наступні довідки:

 1. заяву;
 2. 3 фотографії 3х4;
 3. підтвердження того, що іноземець не покидав Україну протягом 5 років або свідоцтво про шлюб;
 4. свідоцтво про те, що іноземець не має іншого громадянства або відмовляється від минулого;
 5. копію дозволу на імміграцію, копію постійної посвідки;
 6. документ, що доводить рівень володіння українською мовою;
 7. довідку про доходи, що підтверджує наявність законних джерел для існування.

Крім вказаних документів можуть вимагатися ще й інші, їх види та кількість залежить від підстав отримання громадянства України.

Після подання заяви з документами до місцевого відділу міграційної служби, протягом 2 тижнів здійснюється ретельна перевірка поданого. Після чого направляється в обласне управління міграційної служби, яка в свою чергу направляє в Державну міграційну службу у м. Києві. Кінцевою інстанцією є рішення  комісії Президента України.

Якщо дотримуватися всіх вимог законодавства, а також правильно скласти документи, то проблем з отриманням громадянства не виникне. Більш детальну інформацію можна дізнатися за телефонами що вказані на нашому сайті, поспілкувавшись зі спеціалістами.

Отримання подвійного громадянство в Україні

Згідно з українським законодавством та Основним законом, український громадянин, який прийняв інше громадянство, все одно залишається, у відносинах з Україною у своєму первинному статусі. Але, при цьому, згідно із законом така процедура є неприйнятною, хоча ніде не передбачено прямої заборони чи дозволу двогромадянства. Такий стан створює труднощі і протиріччя в отриманні другого громадянства та вчинення певних юридичних дій, де потрібно щоб державні органи визнавали особу іноземним громадянином, а не українцем.  Основною проблемою подвійного громадянства є те, що відсутнє правове регулювання як на національному так і на міжнародному рівні.

Які переваги дає громадянство України?

На сьогоднішній день величезна кількість людей з усього світу бажають і роблять все можливе для того, щоб стати повноправними громадянами України. Це відкриває для них нові можливості. Наприклад, варто відзначити, що це дозволяє істотно економити на освіті, отриманні адміністративних послуг, адже для громадян це здійснюється набагато дешевше.

Також варто пам’ятати про те, що кожен громадянин має можливість оформити власний бізнес, займати державну посаду, а також він має право голосувати на виборах. Ще, повноправним резидентам відкриваються усі послуги банківського сектора, якими ті можуть користуватися.

Важливо пам’ятати, що незабаром Україна увійде до Європейського союзу, тому громадяни зможуть безперешкодно пересуватися по всіх країнах цієї спільноти. Це відкриває нові можливості працевлаштування і поліпшення якості життя. З цієї причини зовсім не дивно, що для людей отримання цього статусу є такими пріоритетними.

отримання громадянства україни