Оформлення посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон

Як тільки будь-який іноземець приїжджає на територію України для того, щоб оселитися і згодом стати повноправним громадянином, то для виконання даної процедури потрібно не один рік. На певних етапах людина вже позбавляється громадянства минулої країни, але ще не набув підданство України. У цій ситуації юридичний статус людини украй уразливий, адже виникає питання, як виїхати за кордон.

Особливості посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон

Для цієї ситуації в законодавстві прописані особливі тонкощі. Наприклад, ця людина може оформити посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон. Така процедура можлива в тому випадку, якщо людина вже досягла шістнадцятирічного віку.

Важливо враховувати, що бувають і винятки. Це залежить від міграційних вимог інших держав, на території яких здійснюється в’їзд. Іноді подібні вимоги виставляють міжнародні організації.

Отримання посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон

Найголовніше при отриманні цієї юридичної послуги – суворе виконання всіх законодавчих норм. Для цього існує спеціальна інструкція, якою рекомендується дотримуватися в обов’язковому порядку:

  • зібрати всі необхідні документи;
  • подати заяву до органу міграційної служби;
  • очікувати розгляд заявки;
  • отримати посвідчення особи.

Важливо враховувати, що подати заяву бажано особисто. У тому випадку, якщо немає такої можливості з поважної причини, то подачу заявки може здійснити законний представник особи. Наприклад, це може бути батько або опікун.

Необхідно пам’ятати про те, що термін виконання документа від отримання заяви та до трьох місяців, в залежності від завантаженості міграційної служби. У певних ситуаціях цей термін може бути прискорений до трьох робочих днів. Це відбувається в тих випадках, якщо людині необхідно термінове лікування за кордоном або вмирає його близький родич на території іншої держави.

Такий документ буде діяти три роки з дня його отримання. У деяких ситуаціях особа без громадянства, у якої закінчується термін дії посвідчення для виїзду з України, не може ще повернутися в цю країну до закінчення терміну дії документа. У такій ситуації можна звернутися в консульство і там отримати посвідчення особи для повернення в Україну. Якщо виникають певні труднощі в оформленні документів, завжди краще проконсультуватися з досвідченим юристом.

удостоверение лица без гражданства для выезда за границу

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...